A felvásárlás nyomán kritikus villamosenergia-hálózati alkalmazásokkal bővül az ABB Ability digitális platform kínálata, és újabb piaci lehetőségek nyílnak meg.

Az ABB bejelentette a megállapodást arról, hogy felvásárolja a KEYMILE Csoport kritikus kommunikációs rendszerekre szakosodott üzletágát. Az akvizíció célja, hogy az ABB tovább erősítse saját kommunikációs hálózati portfolióját. Az akvizíció nyomán kulcsfontosságú termékek, szoftverek, szerviz megoldások és kutatási-fejlesztési szakértelem kerül az ABB birtokába.

abb01Tovább mélyítette kommunikációs-hálózati tudásbázisát az ABB – fotó: ABB

Az ABB Ability platform iparágvezető termékkínálata olyan megbízható telekommunikációs technológiákkal bővül, amelyek alkalmazása már nélkülözhetetlen napjaink dinamikus és komplex digitális villamosenergia-hálózatainak fenntartásához. A tervek szerint a tranzakció 2017 harmadik negyedévében zárul le. A felek abban állapodtak meg, hogy a vételi árat nem hozzák nyilvánosságra. A németországi hannoveri központtal működő és világszerte 350 főt alkalmazó KEYMILE-t 2002-ben alapították három (osztrák, német és svájci) technológiai cég fúziójával. A KEYMILE a kritikus és szélessávú telekommunikációs megoldások vezető gyártója. Termékeit a világ több mint 100 országban használják.

Napjaink egyre automatizáltabb világában a megbízható információ kulcsfontosságú a gyors és helyes döntéshozatalban. Ez a megállapítás különösen igaz az egyre terjeszkedő, összekapcsolt hálózatokra is. A létfontosságú, kritikus rendszerekhez, így például a villamosenergia-hálózatokhoz speciális technológiára, protokollokra és szoftverekre épülő, nagyteljesítményű, robusztus kommunikációs hálózatokra van szükség. A KEYMILE kommunikációs portfólióját úgy alakították ki, hogy teljesíteni tudja a hálózatüzemeltetők megbízhatósági, rendelkezésre állási és kiberbiztonsági követelményeit, ami biztosítja a KEYMILE vezető szerepét a létfontosságú kommunikáció terén.

„Az ABB világszerte vezető szerepet játszik a közüzemi ügyfelek számára kifejlesztett kommunikációs hálózatok szállításában. A KEYMILE kritikus kommunikációs üzletágának felvásárlásával az ABB tovább erősíti a jelenlegi piaci pozícióját, és növeli piaci részesedését az ipari, a közlekedési és az infrastrukturális szektorokban” – nyilatkozta Claudio Fachin, az ABB Energetikai Hálózatok divízió vezetője. „A lépés támogatja a növekedési terveink megvalósítását, az ABB Ability kínálatunk bővítésével elősegíti a digitalizálás térnyerését, és megerősíti azon pozíciónkat is, hogy ügyfeleink preferált partnereként erősebb, intelligensebb és zöldebb villamosenergia-hálózatokat tudjunk kiépíteni.” 

A KEYMILE kritikus kommunikációs termékeinek és megoldásainak vevőkörét elsősorban a villamosenergia-hálózatok, a vasutak, az olaj- és gázvezetékek üzemeltetői, illetve az állami hatóságok alkotják. A felvásárolt üzletág 120 alkalmazottja a jövőben az ABB Energetikai Hálózatok divíziójához tartozó “Hálózatautomatizálási” részlegénél fog dolgozni.

abb02Egyre nagyobb a jelentősége a hálózatok megbízhatóságának – fotó: ABB

“Az összekapcsolt eszközök számának növekedésével párhuzamosan egyre nő a megbízható telekommunikáció fontossága is. A digitalizálás amellett, hogy lehetőséget teremt a működési hatékonyság javítására és az eszközök optimalizálására, egyre komplexebbé, összetettebbé teszi a kritikus rendszerek fenntartását is” – mondta Rolf Unterberger, a KEYMILE vezérigazgatója. “Nagy örömünkre szolgál, hogy a kritikus kommunikációs hálózatokra szakosodott üzletágunkat az iparág vezető vállalatának számító ABB vásárolja meg. Az akvizíció lehetővé teszi, hogy folytatódjon a hálózatok üzemeltetését szolgáló csúcstechnológiájú termékek, szoftverek és szervizmegoldások fejlesztése.”

Az ABB innovatív technológiák vezető fejlesztője és szállítója az energetikai termékek, a robotika és hajtások, az ipari automatizálás és az energetikai hálózatok terén. Termékeit világszerte a közüzemi energiaszektorban, az iparban, a közlekedésben és az infrastrukturális szektorban működő vevőinek kínálja. Az innováció terén több mint 125 éves múlttal rendelkező ABB napjainkban az ipari digitalizálás jövőjét formálja, meghatározó szerepet játszik az energetika átalakításában és a negyedik ipari forradalomban is. Az ABB több mint 100 országban működik, és 132 000 főt alkalmaz. Magyarországi vállalata, az ABB Kft. 1991-ben alakult, és azóta az egyik vezető szállítóként van jelen a hazai közmű-, valamint energiaszektorban.