A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) és a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) megújította együttműködési megállapodását, a két hatóság a jövőben is szorosan együttműködik az energia- és közműpiacok megbízható, átlátható működése érdekében – közölte a két hivatal közös közleményben kedden az MTI-vel.

Illusztráció – fotó: Shutterstock

A tájékoztatás szerint a megállapodást a két hatóság vezetője kedden írta alá. Kiemelték, a GVH és a MEKH között 2014 óta fennálló együttműködési megállapodás megújítását az időközben bekövetkezett jogszabályi változások is indokolták.

A közlemény szerint a felek módszertani konzultációban állapodtak meg, és rendszeresen egyeztetnek a nagykereskedelmi energiapiacok integritásáról, átláthatóságáról, a versenyjogi jogsértéseiről, bővítik a nemzetközi szervezetekhez, külföldi társhatóságokhoz fűződő kapcsolataikat. A felek közös szándéka, hogy szorosabb, egyenrangú partneri kooperációjuk növelje feladataik ellátásának, a jogérvényesülés hatékonyságát, valamint kölcsönösen segítsék egymás tevékenységét a jogszabályban előírt együttműködésen túlmutatóan is – írják a közleményben.

Rigó Csaba Balázs, a Gazdasági Versenyhivatal elnöke a közleményben elmondta, a megújult megállapodás képes az eddiginél is alaposabban elmélyíteni a két hatóság közötti szakmai munkát. A kooperáció ugyanis olyan piacokkal kapcsolatos, melyek minden fogyasztót és vállalkozást érintenek az országban, így a hatékony együttműködésből minden magyar ember profitálhat.

Horváth Péter János, a MEKH elnöke a közleményben hangsúlyozta, fontos lépésnek tartja, hogy a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal és a Gazdasági Versenyhivatal szorosabbra tudja fűzni együttműködését, a vezetői és szakértői konzultációk során megvitatott szakmai és gyakorlati kérdések, jogalkalmazási tapasztalatok nagymértékben segítik majd a villamosenergia-, a földgáz-, a távhő-, a víziközmű-szolgáltatási, valamint a hulladékgazdálkodási ágazatokban a verseny feltételeit, a piacfelügyeleti eljárásokat, a vizsgálati folyamatokat, a közös kutatások lefolytatását, illetve a fogyasztói érdekeket érintő jogalkotást.