Három egyetemi hallgató nyerte el a 2018. évi energiakövet díjat a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) pályázatán tizenhat jelentkezőből, az elismeréseket hétfőn adták át Budapesten.

A díjazottaknak a későbbiekben ez egy remek referenciává fog válni – fotó: somogyma.hu

Az idén másodszor meghirdetett pályázatra felsőoktatási intézményekben tanulók jelentkezhettek általános és középiskolásoknak szóló, 45 perces tematikus tanóra vázlattal, alapvető elvárás volt a látványos kísérlet. Scherer Zsolt, a MEKH szóvivője a díjátadón elmondta, hogy az energiakövetek a 2018/19-es tanévben a nyertes óraterveik alapján rendhagyó tanórákat tartanak országszerte. 

A MEKH pályázata az energiatermeléssel és -felhasználással, a tudatos energiafogyasztással, az energiatakarékossággal kapcsolatos ismeretek fontosságára kívánja a figyelmet irányítani az általános iskola felső tagozatos, illetve a középiskolás tanulók körében úgy, hogy ezzel ösztönözze a felsőoktatási intézményekben természettudományos tárgyakat hallgató diákokat is.

A 2018-as energiakövet címet Duba Gergely, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudomány Egyetem hallgatója a megújuló energia; Fehér Anna, az ELTE hallgatója a fenntartható fejlődés és energiahatékonyság; Kovács Réka, a Semmelweis Egyetem hallgatója ökológiai lábnyom pályázata nyerte. 

A díjazottak a cím mellett személyenként 300 ezer forint pénzdíjat kaptak, ezen kívül a hivatal követenként 100 ezer forint értékben biztosítja a tanításhoz szükséges prezentációs és egyéb demonstrációs eszközöket, kétnapos előadói tréninget szervez az energiaköveteknek, a tanóráról felvételt készít, amelyet a díjazottak referenciaanyagként használhatnak.