A kormány december végén elfogadta a digitális startup stratégiát, amely virágzó, az innovatív, nagy növekedési potenciállal rendelkező startup vállalkozások központjává fejlesztené Budapestet és a kapcsolódó vidéki egyetemi kutatóközpontokat – közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda csütörtökön az MTI-vel.
A digitális gazdaság a bruttó hazai termék több mint 20 százalékát adja – fotó: pixabay.com
A közlemény szerint a 2020-ig tartó időszakot felölelő stratégia alapján olyan szabályozási környezet jön létre, amely rugalmasan és nyitottan áll az új technológiák nyújtotta változásokhoz, felismerve, hogy a gyors reagálás versenyelőnyt jelent a globális gazdaságban. A konkrét intézkedésekkel olyan üzleti környezetet szeretnének biztosítani, amely célzottan támogatja a digitális (de nem kizárólag IT) startup vállalkozások létrejöttét, piacra lépését és fejlődését.
Az érintett társadalmi, közigazgatási, szakmai és piaci szereplők bevonásával kidolgozott stratégia az oktatás minden szintjén ösztönzi a vállalkozó szellem erősítését, támogatja a digitális és nyelvi, illetve a kommunikációs és marketing kompetenciák fejlesztését valamennyi induló vállalkozás körében.
Ezen kívül a stratégia a startup ökoszisztéma mellőzhetetlen intézményeinek (egyebek mellett inkubátorházak, mentori hálózatok) létrejöttét és megerősödését is biztosítja, valamint azt, hogy elérhetőek legyenek a megfelelő finanszírozási források a különböző életszakaszban lévő startup vállalkozások számára – áll a közleményben.
A digitális startup stratégia az internetről és a digitális fejlesztésekről kezdeményezett 2015. évi nemzeti konzultáció (InternetKon) eredményei alapján létrejött digitális jólét program egyik fontos eleme. A digitális gazdaság a bruttó hazai termék több mint 20 százalékát adja és a foglalkoztatottak csaknem 15 százalékának biztosít munkát Magyarországon – írták.