Idén is próbára teszik járműépítési tudásukat a Debreceni Egyetem (DE) diákjai a Londonban megrendezendő Shell Eco-marathonon május 25. és 28. között. Már az utolsó simításokat végzik autójukon, hogy egy hét múlva minden készen álljon a versenyre – derült ki a csapat csütörtökön tartott debreceni bemutatóján.
A Debreceni Egyetem csapata – fotó: Czeglédi Zsolt / MTI
Mint a bemutatóról szóló közleményben felidézik, a debreceni csapat tavaly tapasztalatszerzésként indult a Shell Eco-marathonon, amelynek célja, hogy a legnagyobb távolságot a legkevesebb üzemanyaggal tegyék meg a járművek, de rögtön a 30. helyen zárta a versenyt. Idén új motorral és új elektronikai vezérléssel szeretnének még jobb helyezést elérni a versenyen, amelyen 28 ország 178 középiskolai és egyetemi diákcsapata, köztük több magyar csapat is indul: eddig a Debreceni Egyetem tanulóin kívül, a Széchenyi István Egyetem, illetve a kecskeméti Kandó Kálmán középiskola is elindítja a maga autóját.
"A tavalyi, első versenyünk nagyon tanulságos volt, ezért idén még nagyobb reményekkel indulunk Londonba, célunk, hogy feljebb léphessünk a rangsorban" – idézi Varga Tamás Antalt, a DE gépészmérnöki tanszékének munkatársát, műszaki menedzser mesterszakos hallgatót a közlemény.
Norman Koch, a Shell Eco-marathon igazgatója az eseményen kiemelte: "fantasztikus azt látni, hogy a diákok Európa számos pontjáról azért jönnek, hogy folyamatosan feszegessék a technológia és a design határait, és megtalálják a jövő megoldásait a mobilitásban. A kreatív közeg és a bajtársiasság érzése adja meg a verseny valódi hangulatát. A csapatok kemény munkájuk és elhivatottságuk eredményét teszik próbára a 33. Shell Eco-marathon Europe verseny utcai pályáján Londonban".
A járgány – fotó: Czeglédi Zsolt / MTI
A Shell Eco-marathont a Make the Future Live részeként rendezik meg, amely egy ingyenes fesztivál az energetikai ötletek és felfedezések jegyében. A látogatók bepillantást kaphatnak az energiafelhasználás jövőjébe. A verseny helyszíneként szolgáló Queen Elizabeth olimpiai parkban három tematikus zónát alakítanak ki, ahol a diákok, a vállalkozók és az iparág vezetői találkoznak, hogy megtalálják az utat az alacsonyabb széndioxid-kibocsátású jövő felé.