A 6 milliárd forint keretösszeggel meghirdetett, központi munkahelyteremtő támogatás mellett megyei programra is pályázhatnak a mikro-, kis és közepes vállalkozások Tolnában – jelentette be szerdai sajtótájékoztatóján a Tolna megyei kormánymegbízott szerdán Szekszárdon.
Illusztráció – fotó: pexels.com
Horváth Kálmán elmondta: a Lépésről lépésre fejlődni elnevezésű, 80 millió forintos kerettel meghirdetett munkaerőpiaci programmal a kormányhivatal a kkv-k versenyképességének erősítéséhez kíván segítséget nyújtani. A vállalkozások munkahelyenként 2,5 millió forintos támogatást igényelhetnek, szeptember 14-ig lehet pályázni. A munkahelyenként legkevesebb 1,5, maximum 3,4 millió forintos támogatást nyújtó központi munkaerőpiaci program pályázati határideje ugyanakkor szeptember 10. – hívta fel a figyelmet.
Némedi Ágnes, a kormányhivatal társadalombiztosítási és foglalkoztatási főosztályának vezetőhelyettese ismertette: a Tolna megyei programra pályázó vállalkozásoknak 1-5 nyilvántartott álláskereső számára kell munkahelyet létesíteniük, legalább két évre. A kétmillió forintos, vissza nem térítendő alaptámogatás mellett a kedvezményezett – Tolna megyében a tamási és a dombóvári – járásban működő kkv-k munkahelyenként további 500 ezer forintos támogatást igényelhetnek.
A programmal azokat a kkv-kat szeretnék megcélozni, amelyek a központi munkaerőpiaci támogatáshoz szükséges gazdasági adatokkal nem rendelkeznek, illetve kisebb léptékű beruházásokat szeretnének megvalósítani. A Lépésről lépésre program kezdő vállalkozásokat is tud támogatni, és további kedvezmény, hogy a két lezárt, pozitív pénzügyi évet maguk mögött tudó kkv-k 6 millió forintig ingatlanfedezet és bankgarancia nélkül is támogathatók. A Nemzeti Foglalkoztatási Alap által biztosított 80 millió forintból 35-40 munkahely létesíthető – jegyezte meg.
A kormánymegbízott beszámolt arról is, hogy a kormányhivatal június 29-én meghirdette az álláskeresők vállalkozóvá válását segítő pályázat második körét, amelynek határideje szeptember 7. A nyilvántartott álláskeresők változatlanul legfeljebb kétmillió forint tőkéhez juthatnak a vállalkozás indításához szükséges beruházások legfeljebb 80 százalékára.
A május 14-én zárult első körben 8 álláskereső vállalkozóvá válását segítették összesen 15,5 millió forinttal. A nyertesek egyebek közt vendéglátással, fuvarszervezéssel, rekreációs szolgáltatással és gyümölcstermesztéssel foglalkoznak majd.