Fenntarthatósági Példaképként ismerte el a Világgazdasági Fórum a Schneider Electric kínai Wuxiban lévő gyárát. Ez már a társaság negyedik üzeme, ami elnyerte ezt a minősítést, amit többek között a CO2-kibocsátás és a vízfogyasztás látványos csökkentésével értek el.

1

A világon összesen 25 gyár kapta meg eddig a Világgazdasági Fórum Fenntarthatósági Példakép minősítését, amelyek közül négyet a Schneider Electric működtet, így a cég rendelkezik a legtöbb, ilyen elismerést kapott üzemmel. A társaság indiai Hyderabadban, az Egyesült Államok Kentucky államában lévő Lexingtonban és a franciaországi Le Vaudreuilben működő gyárait ismerték el korábban Fenntarthatósági Példaképként.

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat kínai Wuxiban található létesítménye 2021-ben Fejlett Példakép minősítést kapott. A mostani elismerést a környezeti hatások csökkentése érdekében alkalmazott fejlett megoldásokkal érdemelte ki az üzem. A létesítmény egy elektronikai gyártóközpont, amely kulcsfontosságú termékeket állít elő a vállalat két üzletága, az energiagazdálkodás és az ipari automatizálás számára. A telephely 2022-ben a Scope 1 és 2 kibocsátások vonatkozásában elérte a nettó zéró kibocsátást, nyolc évvel a kitűzött határidő előtt.

A mesterséges intelligencia-alapú ökotervezés, a beszállítókkal közösen létrehozott zártkörű, CO2-kibocsátást követő platform, az energiahatékonyságot javító gépi tanulási modellek és az ügyfelekkel közösen kifejlesztett új, körforgásos üzleti modellek révén a gyár két év alatt 90 százalékkal csökkentette a Scope 1 és 2 kibocsátást, 65 százalékkal a Scope 3 kibocsátást és 15 százalékkal a vízfelhasználást. 

„A Wuxiban lévő üzem és a többi Fenntarthatósági Példakép létesítményünk világszerte megmutatja, hogy a fenntarthatósági céljaink megvalósításában milyen fontos szerepet tölt be az ellátási láncunk. A megfelelő technológiákba történő skálázható, jól időzített befektetés, a munkatársaink fejlődésének támogatása, valamint a partnereinkkel, beszállítóinkkal és ügyfeleinkkel való együttműködés kulcsfontosságú az előrelépéshez, nemcsak a fenntarthatóság, hanem a működési hatékonyság, a rugalmasság, az agilitás és az ügyfélelégedettség terén is” – mondta el Mourad Tamoud, a Schneider Electric ellátási láncért felelős vezetője.

A Világgazdasági Fórum a McKinsey & Company-val közösen 2018-ban alapította meg a Globális Példakép Hálózatot. Ez napjainkra 189 olyan termelőüzem közösségévé nőtte ki magát, amelyek a negyedik ipari forradalom csúcstechnológiáit használják ki a termelékenység, az ellátási lánc rugalmassága, az ügyfélközpontúság, a fenntarthatóság és a tehetségfejlesztés terén nyújtott kivételes teljesítmény érdekében.

„Globális Példakép-hálózatunkban a digitális technológiák forradalmasítják a termelési ökoszisztémákat. A mesterséges intelligencia által vezérelt irányítóközpontoktól kezdve a nulla kódú munkafolyamatokig a Példaképek példát mutatnak a fenntartható innovációra, és olyan viszonyítási pontokat állítanak fel, amelyeket milliók követhetnek, hogy mélyreható változásokat érjenek el az egész ökoszisztémában” – mutatott rá Kiva Allgood, a Világgazdasági Fórum „Centre for Advanced Manufacturing and Supply Chains” központjának vezetője.

 

A Schneider Electricről 

A Schneider Electric jövőformáló küldetése, hogy mindenkit képessé tegyen arra, hogy a lehető legtöbbet hozza ki a rendelkezésünkre álló energiából és erőforrásokból. Hidat képezni a fejlődés és a fenntarthatóság között, mindenki számára. A Schneider Electricnél ezt úgy hívjuk: Life Is On. Célunk, hogy megbízható partner legyünk a fenntarthatóság és az energiahatékonyság elérésében. Vezető globális ipari technológiai vállalat vagyunk, amely világszínvonalú szakértelmével segíti az elektrifikációt, az automatizációt és digitalizációt olyan területeken, mint az intelligens iparágak, a rugalmas infrastruktúra, a jövőbiztos adatközpontok, az intelligens épületek és az intuitív otthonok. Széleskörű szakértelmünkre támaszkodva integrált, az egész életciklust átölelő, AI-alapú ipari IoT-megoldásokat kínálunk összekapcsolt termékekkel, automatizálással, szoftverekkel és szolgáltatásokkal, illetve digitális másolatok létrehozásával, így nyitva utat ügyfeleink számára a nyereséges növekedés felé. 

Emberközpontú vállalat vagyunk, mintegy 150 000 munkatárssal és több mint egymillió partnerrel, akik több mint 100 országban dolgoznak azon, hogy elérhető közelségben legyenek ügyfeleink és az érdekeltek számára. Minden tevékenységünkben bátorítjuk a sokszínűséget és a befogadást, amiben nemes küldetésünk, a mindenki számára fenntartható jövő vezérel minket. 

A Schneider Electric Magyarországon 

A Schneider Electric 1991 óta van jelen Magyarországon. A hazánkban mintegy 2150 főt foglalkoztató társaság magyar gyárai Zalaegerszegen, Gyöngyösön és Kunszentmiklóson, illetve Dunavecsén találhatók, a régiós feladatokat ellátó, több mint 20 országot kiszolgáló logisztikai központja (CEElog) pedig Szigetszentmiklóson. Emellett Budapesten működik az üzleti, értékesítési és ügyfélszolgálati központ (Front Office), valamint energia- és fenntarthatósági tanácsadási szolgáltatásának (SB, Sustainability Business) európai központja. A társaság globális pénzügyi és beszerzési szolgáltatásokat nyújtó központjának (GSC, Global Supply Chain) szintén a magyar főváros ad otthont, csakúgy, mint a Europe Services Hub elnevezésű szolgáltató központnak, amely az egész kontinensre kiterjedően támogatja a helyszíni szolgáltatási tevékenységet.

A Schneider Electric dunavecsei okosgyára 2024-ben elnyerte a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület (HuGBC) Zéró Karbon Díját új építés kategóriában, a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjon pedig első helyen végzett ipar kategóriában. A vállalat „Jövőformálók” kommunikációs kampánya a 2024-es HRKOMM Awardon érdemelt díjat „Globális, Nemzetközi Employer Branding Stratégia Lokalizálása” kategóriában.