A múlt év végére már 679 millió tonna szén-dioxid-kibocsátást kerültek el a Schneider Electric ügyfelei a vállalat megoldásainak segítségével, ez azt jelenti, hogy három hónap alatt 51 millió tonnával nőtt ez az érték. A társaság fenntarthatósági programjának tavalyi negyedik negyedéves eredményeiről kiadott jelentés alapján, a cég a tervezettnél jóval előrébb jár célkitűzései megvalósításában.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat 2021-ben indította el a 2025-ig tartó Schneider Sustainability Impact (SSI) kezdeményezést, melynek keretében 11 globális és több mint 200 helyi célkitűzést fogalmazott meg. A cég folyamatosan méri és publikálja az elért eredményeket. A tavalyi év végére a célkitűzések megvalósítását mérő skálán 7,55-ös értéket ért el a társaság a 2024 harmadik negyedévi 7,29 után. Ez egyben azt is jelentette, hogy a tervezettnél lényegesen jobban áll a vállalat célkitűzései teljesítésével, ugyanis 2024 végére a 7,4-es érték elérése volt a terv.
„2024-ben a Schneider Electricet a TIME és a Statista a világ legfenntarthatóbb vállalataként ismerte el. Az idei év elején az a megtiszteltetés ért bennünket, hogy a Corporate Knights-tól ugyanezt az értékelést kaptuk a Global 100 rangsorban - ezzel másodszor kerültünk a lista élére, amit eddig egyedül mi mondhatunk el magunkról. Ezek a figyelemre méltó eredmények, valamint más kulcsfontosságú ESG elismerések arra ösztönöznek minket, hogy 2025-ben még nagyobb magasságokba törjünk. „Sustainability Impact” programunk utolsó évébe lépve eltökélt szándékunk, hogy továbbra is tettekre váltjuk az ambíciókat. Még sok munka áll előttünk, de kiterjedt ökoszisztémánk, munkatársaink és valamennyi Jövőformálónk támogatásával sikerrel fogunk járni” – jelentette ki Chris Leong, a Schneider Electric fenntarthatósági igazgatója.
A Schneider Electric továbbra is minden negyedévben azon dolgozik, hogy csökkentse ügyfelei karbonlábnyomát. Energiatakarékos termékei, szoftverei és szolgáltatásai 2018 óta 679 millió tonna CO2 kibocsátásának elkerülését tették lehetővé a cég ügyfelei számára. Ebben a mutatóban is nagyot lépett előre a vállalat, hiszen 2024 harmadik negyedévének végén még 628 millió tonna volt ez az érték.
A társaság „Zero Carbon Project” kezdeményezésében részt vevő 1000 meghatározó beszállító is figyelemre méltó haladást ért el az energiahatékonysági kezdeményezések elfogadásában és a megújuló energiára való átállásban. Ennek eredményeként 2024 végére ezen beszállítók kibocsátása már 40 százalékkal csökkent. A cél ebben a mutatóban az idei év végére az 50 százalékos eredmény elérése.
A Schneider Electric beszállítói elkötelezték magukat a megfelelő munkaügyi normák betartása mellett is, biztosítva a tisztességes béreket, a biztonságos munkakörnyezetet és a jobb munkakörülményeket. A társaság szigorú normáinak megfelelő beszállítók aránya a 2023 végi 21 százalékról 2024 végére 63 százalékra emelkedett.
Ez az etikus gyakorlatok iránti elkötelezettség kéz a kézben jár a Schneider Electric szélesebb körű küldetésével, hogy globálisan pozitív hatást gyakoroljon. A múlt év végére már több mint 53,4 millió ember jutott tiszta és megbízható áramhoz a vállalat erőfeszítéseinek eredményeként, ami meghaladja az SSI program 2025 végéig vállalt, 50 milliós célkitűzését. A Schneider Electric villamosítási projektjei, beleértve az afrikai napelemes mikrohálózatok kialakítását is, életeket változtatnak meg azáltal, hogy javítják a helyi közösségek életminőségét és támogatják a helyi gazdaságot. A tavalyi év végére a vállalat több mint 824 000 embert képzett ki az energiagazdálkodás területén, és ezzel közelebb került a 2025 végére kitűzött egymilliós céljához. A Schneider Electric a „Youth Education & Entrepreneurship” programja révén a fiatalokat alapvető készségekkel ruházza fel az energiahatékonyság terén, felkészítve őket a fenntartható iparágakban való karrierre.
Ezen eredmények mellett a Schneider Electric már 14. egymást követő évben bekerült a DJSI (Dow Jones Sustainability Indices) World Indexbe, helyet kapott a CDP A listáján, és AAA minősítést kapott az MSCI ESG értékelésén. A vállalat az EcoVadis-nál elért legutóbbi pontszámának köszönhetően platina minősítést szerzett.
A Schneider Electricről
A Schneider Electric jövőformáló küldetése, hogy mindenkit képessé tegyen arra, hogy a lehető legtöbbet hozza ki a rendelkezésünkre álló energiából és erőforrásokból. Hidat képezni a fejlődés és a fenntarthatóság között, mindenki számára. A Schneider Electricnél ezt úgy hívjuk: Life Is On. Célunk, hogy megbízható partner legyünk a fenntarthatóság és az energiahatékonyság elérésében. Vezető globális ipari technológiai vállalat vagyunk, amely világszínvonalú szakértelmével segíti az elektrifikációt, az automatizációt és digitalizációt olyan területeken, mint az intelligens iparágak, a rugalmas infrastruktúra, a jövőbiztos adatközpontok, az intelligens épületek és az intuitív otthonok. Széleskörű szakértelmünkre támaszkodva integrált, az egész életciklust átölelő, AI-alapú ipari IoT-megoldásokat kínálunk összekapcsolt termékekkel, automatizálással, szoftverekkel és szolgáltatásokkal, illetve digitális másolatok létrehozásával, így nyitva utat ügyfeleink számára a nyereséges növekedés felé.
Emberközpontú vállalat vagyunk, mintegy 150 000 munkatárssal és több mint egymillió partnerrel, akik több mint 100 országban dolgoznak azon, hogy elérhető közelségben legyenek ügyfeleink és az érdekeltek számára. Minden tevékenységünkben bátorítjuk a sokszínűséget és a befogadást, amiben nemes küldetésünk, a mindenki számára fenntartható jövő vezérel minket.
A Schneider Electric Magyarországon
A Schneider Electric 1991 óta van jelen Magyarországon. A hazánkban mintegy 2150 főt foglalkoztató társaság magyar gyárai Zalaegerszegen, Gyöngyösön és Kunszentmiklóson, illetve Dunavecsén találhatók, a régiós feladatokat ellátó, több mint 20 országot kiszolgáló logisztikai központja (CEElog) pedig Szigetszentmiklóson. Emellett Budapesten működik az üzleti, értékesítési és ügyfélszolgálati központ (Front Office), valamint energia- és fenntarthatósági tanácsadási szolgáltatásának (SB, Sustainability Business) európai központja. A társaság globális pénzügyi és beszerzési szolgáltatásokat nyújtó központjának (GSC, Global Supply Chain) szintén a magyar főváros ad otthont, csakúgy, mint a Europe Services Hub elnevezésű szolgáltató központnak, amely az egész kontinensre kiterjedően támogatja a helyszíni szolgáltatási tevékenységet.
A Schneider Electric dunavecsei okosgyára 2024-ben elnyerte a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület (HuGBC) Zéró Karbon Díját új építés kategóriában, a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjon pedig első helyen végzett ipar kategóriában. A vállalat „Jövőformálók” kommunikációs kampánya a 2024-es HRKOMM Awardon érdemelt díjat „Globális, Nemzetközi Employer Branding Stratégia Lokalizálása” kategóriában.